Blog

Paroprzepuszczalność piany PUR - Czy pianka PUR oddycha?

Paroprzepuszczalność piany PUR – Czy pianka PUR oddycha?

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Izolacja poddasza pianą PUR jest coraz częściej wybieraną metodą ocieplenia, jednak ciągnie za sobą dość ważne pytania. Jednym z zagadnień, które warto poruszyć jest jej paroprzepuszczalność, a dokładniej jej oddychanie. To, czy pianka PUR oddycha jest przede wszystkim zależne od jej rodzaju, bowiem pianki otwarto i zamkniętokomórkowe wykazują nieco inne właściwości.

Oddychająca piana otwartokomórkowa

Ocieplanie dachu pianką otwartokomórkową ma swoje lepsze i gorsze strony. Pomimo tego, że izolacja jest na niższym poziomie niż w przypadku pianki zamkniętokomórkowej, to posiada ona inne zalety. Miękka piana otwartokomórkowa pochłania bowiem dźwięki znacznie lepiej od twardej zamkniętokomórkowej pianki. Cechuje się ona również doskonałą przepuszczalnością pary wodnej. Izolacja dachu pianą otwartokomórkową nie niesie za sobą niebezpieczeństwa zawilgocenia ocieplenia parą wodną, która nie może zostać skutecznie odprowadzona. To między innymi z tego względu jest najczęściej wybieranym materiałem do ociepleń poddaszy w Polsce. Ocieplanie dachu pianką nie stanowi więc zagrożenia nawet dla nie do końca wysuszonego drewna, może jedynie wydłużyć nieco proces schnięcia. Jednocześnie musimy zdawać sobie sprawę, że istnieje naturalna wilgotność drewna, któremu nie zaszkodzi izolacja pianką. W przypadku niskiego poziomu wilgotności na poziomie kilkunastu procent mówimy już o drewnie suchym.

Poziom paroprzepuszczalności pianki PUR

Izolacja poddasza pianą PUR dzięki swojej przepuszczalności cieszy się ogromną popularnością przez wzgląd na swoje właściwości względem drewna. Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa po aplikacji natryskowej tworzy drobne, częściowo otwarte przestrzenie, które pozwalają na przechodzenie pary wodnej. Izolacja natryskowa dachu polega na nakładaniu dwóch składników, które mieszając się ze sobą sprawiają, że pianka zwiększa swoją objętość i dociera do wszystkich trudnodostępnych miejsc. Pianka PUR jest niestety nadal uważana za gorszy materiał w porównaniu do wełny mineralnej. Nic bardziej mylnego. Wybierając paroprzepuszalne ocieplenie, powinniśmy się kierować również współczynnikiem oporu dyfuzyjnego, inaczej oporu pary wodnej. W przypadku pianki otwartokomórkowej wynosi on 4, czyli jedynie o 3 więcej od wełny mineralnej. Opór na tak niskim poziomie jedynie sprawia, że para przechodzi przez nią przez dłuższy czas niż przez wełnę, ale nie zatrzymuje jej. Ogromną różnicę zauważymy natomiast we współczynniku piany zamkniętokomórkowej, który wynosi od 35 do 60, czyli podobnie jak płyty OSB.

Podsumowując, izolacja natryskowa dachu pianką otwartokomórkową jest doskonałym wyborem w przypadku ociepleń poddaszy. Pianka ta jest paroprzepuszczalna, zatem oddycha i nie musimy się bać o konstrukcję więźby dachowej. Izolacja pianą otwartokomórkową z pewnością nie przyczyni się do gnicia drewna.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.