Blog

Ocieplenie poddasza pianą PUR. Czy piana chroni drewno na lata?

Ocieplenie poddasza pianą PUR. Czy piana chroni drewno na lata?

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Już od lat ocieplanie poddasza pianą PUR stanowi poważną konkurencję dla wełny i styropianu. Jest to przede wszystkim o wiele szybsza metoda wypełniania, ale wykonywana za pomocą specjalnej maszyny, jest przeznaczona dla specjalistów. Jej wykorzystanie sprawdza się nie tylko przy izolacji nowo wybudowanych domów, ale także w dociepleniach starych izolacji i w termomodernizacjach. Izolacje natryskowe można wykonać za pomocą jednej z dwóch rodzajów piany poliuretanowej. Zarówno piana otwartokomórkowa, jak i piana zamkniętokomórkowa mają swoje wady i zalety, które należy rozważyć podczas wyboru.

Ocieplenie pianką poliuretanową – rodzaje i przeznaczenie

Izolacja natryskowa dachu, w zależności od rodzaju dachu może być wykonana za pomocą piany zamkniętokomórkowej lub otwartokomórkowej. Stosując pianę zamkniętokomórkową otrzymujemy stwardniały i sztywny materiał, składający się z drobnych i szczelnych pęcherzyków. Z tego względu charakteryzuje się wysoką termoizolacją i odpornością na wodę oraz brakiem przepuszczalności pary. Brak elastyczności może sprawiać, że pianka będzie podatna na uszkodzenia spowodowane naporem ciężaru. Jej przeznaczeniem są przede wszystkim tak zwane dachy płaskie, o niedużym nachyleniu. Należy wspomnieć, iż pianę zamkniętokomórkową należy stosować na suchą powierzchnię, a tak jak otwartokomórkową chronić przed promieniami słonecznymi. Przechodząc do piany otwartokomórkowej, mamy do czynienia z zupełnie inną strukturą otrzymanego produktu. Jest ona paroprzepuszczalna, elastyczna i lekka, ale w przypadku izolacji termicznej ustępuje lekko miejsca pianie zamkniętokomórkowej. Nie jest to jednak fakt niezmienny, bowiem po latach gaz z pęcherzyków piany zamkniętokomórkowej może zostać zastąpiony powietrzem i tracić w ten sposób na termoizolacji. Natomiast wysoka elastyczność piany otwartokomórkowej daje jej znakomitą współpracę z pracującym drewnem, co sprawia, że doskonale nadaje się do ocieplania dachów i poddaszy, o wysokim nachyleniu.

Punkty rosy a ocieplanie pianą

Izolacja poddasza pianą PUR ma swoje wady i zalety, jednak bezapelacyjnie wygrywa z wełną mineralną z tak zwanego punktu rosy. Jest to proces, w którym w przypadku wełny para wodna powstająca na poddaszu zbiera się w jej wnętrzu. W przypadku piany poliuretanowej dzieje się dokładnie to samo, ale w porównaniu z wełną, piana po wyschnięciu nie odkształca się. Sprężystość piany PUR, na którą punkt rosy nie ma żadnego wpływu jest więc kolejnym argumentem za, który gwarantuje nam niezmienny jej stan na długie lata.

Piana PUR – podsumowując

Ocieplenie dachu pianą jest idealną alternatywą dla styropianu i wełny mineralnej, jak każdy materiał posiadając pewne zalety. Piana PUR to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, jednak decydując się na to wypełnienie musimy zdecydować się jakiego rodzaju piany użyć, zamkniętokomórkowej, czy otwartokomórkowej. To oczywiście zależy od rodzaju dachu i podłoża, do którego piana ma być przymocowana. Pianę PUR można spokojnie wykorzystać również, przy dociepleniach, jako wypełnianie pustych i ciężko dostępnych miejsc. Piana poliuretanowa jest niewątpliwie doskonałym materiałem na izolację poddaszy, powinna być jedynie odpowiednio dobrana do rodzaju ocieplanego dachu.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.