Wykonujemy profesjonalnie izolacje termiczną pianką PUR w budynkach mieszkalnych. Oferujemy również kompleksowe remonty i wykańczanie wnętrz. Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz developerów. Współpracujemy z elektrykiem, płytkarzem i hydraulikiem. Wybierz sprawdzoną ekipę, która wykona zlecenie terminowo i solidnie, utrzymując czystość na każdym etapie prac.

PIANOWANIE

Izolacja natryskowa pianką PUR jest naszym głównym profilem działalności firmy ADIS i godną polecenia propozycją dla klientów.

Przystosowanie domu do użytku często wiąże się z koniecznością ocieplenia poddasza. Kiedyś możliwości pod tym kątem były dość ograniczone, a każdy wykonywał ocieplenie przy użyciu wełny mineralnej. Teraz jednak, wraz z rozwojem technologii, opracowywane są nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Poza skutecznością, nowe metody od tych starych odróżnia także czas realizacji i koszty. W nowoczesnych metodach, do ocieplenia poddasza wykorzystywana jest piana pur – bardziej elastyczna i uniwersalna od tradycyjnych materiałów, pozwala na dużą dowolność, jeśli chodzi o to, które elementy domu chcemy ocieplić.

Jak ocieplić dach?

Izolacja natryskowa dachu opiera się o nakładanie piany poprzez wysokie ciśnienie, służy temu specjalny agregat. Jest to obecnie najszybsza metoda ocieplania – dach o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych można całkowicie pokryć pianą zaledwie w jeden dzień. Znacząco upraszcza to proces wykańczania domu, dzięki czemu bardzo szybko jesteśmy w stanie posunąć nasze prace dalej. Niestety, piana pur wymaga specjalistycznego sprzętu, więc nie jesteśmy w stanie zrealizować tego rodzaju ocieplenia samodzielne. Oprócz agregatu, potrzebowalibyśmy także odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak piana poliuretanowa jest wytwarzana i jak się zachowuje w styczności z danymi materiałami. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest ona materiałem niezwykle uniwersalnym, ponieważ doskonale będzie się trzymała zarówno drewnianych, jak i metalowych czy ceglanych konstrukcji. Bez względu na ukształtowanie powierzchni dachu, możemy mieć pewność, że izolacja natryskowa pozostanie szczelna i będzie spełniać swoje zadanie – o ile oczywiście została nałożona w odpowiedni, zgodny ze standardami sposób.

Czym ocieplić poddasze?

Ocieplenie poddasza pianką pur również jest dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem. Mają na to wpływ niezwykłe właściwości tego materiału. W zależności od rodzaju materiałów i konstrukcji budynku, a także konkretnych elementów możemy zdecydować się na użycie piany zamkniętokomórkowej lub otwartokomórkowej. Ta pierwsza doskonale sprawdzi się w przypadku stropodachów wentylowanych, podłóg na gruncie, stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, a także dachów płaskich. Jeśli chodzi o pianę otwartokomórkową, najlepiej sprawdza się ona w zastosowaniu przy dachach skośnych, stropach belkowych, podłogach na legarach, ściany szkieletowe oraz ściany zewnętrzne ocieplane metodą lekką suchą. Ocieplenie natryskowe poddasza jest dużo praktyczniejsze i trwalsze, niż wykorzystanie innych materiałów dostępnych na rynku – jak na przykład wełna mineralna. Jedyną komplikacją jest to, że musimy zwrócić się po pomoc do specjalisty, którzy posiadając odpowiednią wiedzę i sprzęt, będzie w stanie bardzo szybko i sprawnie zrealizować ocieplenie naszego poddasza. Zdecydowaną zaletą piany pur jest również to, że jest ona niezwykle lekka, dzięki czemu nie obciąża niepotrzebnie dachu, stropu czy ścian budynku.

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

W przypadku użycia piany poliuretanowej koszt za metr kwadratowy, jeśli chodzi o ocieplenie poddasza, może być różny – w zależności od tego czy jest to piana zamkniętokomórkowa czy otwartokomórkowa. W przypadku tej pierwszej koszt będzie zdecydowanie większy, ponieważ jej struktura zawiera mniej pęcherzyków powietrza. Cena razem z aplikacją w przypadku piany zamkniętokomórkowej mieści się w przedziale od 140 do 160 złotych brutto za metr kwadratowy. Jeśli natomiast chodzi o pianę zamkniętokomórkową, to izolacja poddasza przy jej użyciu kosztuje od 52 do 54 złotych brutto za metr kwadratowy, wliczając w to aplikację. Trzeba jednak zaznaczyć, że piana otwartokomórkowa nie może zostać użycia w przypadku każdej powierzchni, zatem po uwzględnieniu konieczności użycia obu rodzajów pianu, koszt powinien wynieść około siedemdziesięciu złotych brutto za metr kwadratowy. Cena jednego metra kwadratowego przy wykorzystaniu wełny mineralnej jest stosunkowo niższa – jednak materiał ten posiada gorsze właściwości cieplne od piany, przez co musimy nakładać go więcej. Generuje to dodatkowy koszt i bardziej obciąża konstrukcję budynku.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.