Blog

Czy ocieplanie poddasza pianką pur jest tańsze od ocieplania wełną?

Ocieplenie poddasza pianą PUR, a bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Od kilku lat izolacja natryskowa poddasza pianą PUR szturmem zdobywa Polski rynek. Firmy zajmujące się ociepleniem poddaszy tego typu metodą rosną jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, piana PUR to produkt niezwykle trwały, zapewnia nam odpowiednią izolację termiczną, jak i dźwiękową, dokładając do tego odporność na grzyby i pleśnie, metoda ta spokojnie może konkurować z najpopularniejszą dotychczas wełną mineralną. Pytanie, czy zastanawialiście się, jak sprawuje się ocieplone pianką poddasze w konfrontacji z ogniem? Kwestia naszego bezpieczeństwa jest sprawą kluczową, więc warto poruszyć ten temat.

Fakty mówią: TAK.

Powyższa klasyfikacja dotyczy samego produktu, nijak nie jest skonfrontowana z tym, gdzie piankę układamy i jak ona współgra z otoczeniem, w jakim się znajduje. Fakty natomiast są zupełnie różne. Izolacja pianą PUR sprawdza się znakomicie w kontakcie z pożarem. Bardzo istotną sprawą jest czynnik, że podczas spalania pianka jedynie obkurcza swoją objętość, to powoduje, że nie tracimy naszej izolacji, tlen nie dostaje się przez dach do naszego poddasza, a jak wiadomo, nie ma tlenu, nie ma ognia. Drugim ważnym czynnikiem przemawiającym za izolacją natryskową poddasza jest fakt, że piana PUR jest produktem samogasnącym, czyli potrzebuje stałego ognia, aby uczestniczyć w procesie spalania. Biorąc pod uwagę, że z jednej strony piana blokuje dopływ powietrza, a z drugiej sama gaśnie, można powiedzieć, że w sytuacji, kiedy dojdzie do pożaru, ocieplonego poddasza piana zdusi nasz pożar i zapobiegnie jego dalszemu rozprzestrzenianiu. Paląca się piana nie kapie i nie wytwarza dużej ilości dymu, co również ma wpływ, na to jakich rozmiarów będą straty po pożarze.

Piana PUR, jak każdy inny materiał budowlany przechodzi przez szereg testów i badań nad ogniotrwałością. Izolacja natryskowa poddasza jest pewną formą ocieplenia, mimo niskiej klasy palności wykazuje właściwości, które zdecydowanie przemawiają za pianką, a nasz dom, jak i jego domownicy są bezpieczni.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.