Blog

Ocieplenie poddasza. Jak wykonać ocieplenie poddasza pianą krok po kroku?

Ocieplenie poddasza. Jak wykonać ocieplenie poddasza pianą krok po kroku?

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Ocieplenie poddasza wykonuje się, aby uniknąć strat ciepła. Dzięki takiej inwestycji zauważyć można oszczędności wynikające z efektywniejszego ogrzewania oraz stosowania klimatyzacji. Dobrze zaizolowane poddasze prowadzi do poprawy komfortu mieszkania: w zimie odczuwalne jest ciepło, a w lecie upał w mniejszym stopniu przedostaje się do pomieszczeń.

Sposoby ocieplania

W przypadku, gdy poddasze pełni funkcje użytkowe, a w szczególności mieszkalne, izolację należy przeprowadzić z największą starannością. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest piana PUR, która jest relatywnie droga, jednak jest najskuteczniejszą metodą ocieplenia dachu. W przypadku, gdy strych pozostaje niezamieszkały, wystarczy zaizolować go wełną mineralną lub styropianem, choć niekiedy koszty związane z ociepleniem takimi materiałami mogą równać się innym rozwiązaniom.

Ocieplanie pianą

Aby wykonać ocieplenie poddasza pianką, należy przeprowadzić inspekcję poddasza, polegające na sprawdzeniu:

  • stanu dachu i więźby dachowej,
  • istniejących instalacji oraz zaplanowanie nowych,
  • wilgotności panującej na poddaszu, w tym wilgotności drewna.

Przed przystąpieniem do ocieplenia dachu pianą PUR, należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie narażone na zabrudzenie, w tym drzwi i okna. Bierze się to faktu, że izolacja poddasza jest przeprowadzana metodą natryskową. Warto przemyśleć także użycie folii paroszczelnej oraz w jaki sposób zapewnić wentylację poddasza.

Sam natrysk jest przeprowadzany od dołu do góry a zaczyna się go od krokwi. Później należy uszczelnić kanały wentylacyjne. Zalecana grubość warstwy piany otwartokomórkowej wynosi 18 cm.

Jeśli izolacja zostanie pokryta płytami gipsowymi, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w uchwyty do jej późniejszego przymocowania. Utwardzenie pianki metodą termiczną powoduje, że w czasie wysokiej temperatury nie topi się a przypadku spalania nie dojdzie do jej zwęglenia, przez co ogień dalej się nie rozprzestrzenia.

Ocieplenie dachu pianą PUR to czynność, którą należy powierzyć fachowcom. Posiadają oni umiejętności, materiał i sprzęt do jego aplikacji. Są wyposażeni w specjalne uniformy, ponieważ właściwości pianki PUR powodują, że jest ona bezpieczna, ale dopiero po jej rozprowadzeniu, ponieważ w ciągu kilku sekund powiększa swoją objętość ponad stukrotnie.

Izolacja natryskowa poddasza zapewnia wypełnienie wszelkich szczelin i nierówności. Dzięki temu nie dochodzi do tworzenia się mostków termicznych i utraty ciepła. Niewielki ciężar piany pur sprawia, że może być stosowana w starym budownictwie przy termomodernizacji czy dociepleniu.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.