Blog

Czy warto ocieplić podłogę na poddaszu?

Czy warto ocieplić podłogę na poddaszu?

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Izolacja poddasza w bardzo dużym stopniu wpływa na komfort cieplny użytkowników. Nieocieplone poddasze powoduje straty w energii cieplnej w wysokości 10-25%. Dobre ocieplenie sprawia, że mieszkańcy lepiej czują czują się w domu poprzez odczucie ciepła i wyciszenie między kondygnacjami oraz ograniczają wydatki związane z ogrzewaniem budynku.

Piana poliuretanowa najlepsze rozwiązanie

Do niedawna najbardziej popularnymi rozwiązaniami było zastosowanie styropianu bądź wełny mineralnej. Obecnie coraz częściej używa się piany PUR, która z biegiem lat nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych i antywilgociowych. Kolejną jej zaletą jest fakt, że można nią ocieplać zarówno pomieszczenia użytkowe jak i nieużytkowe. Izolacją podłogi poddasza wykonuje się metodą natryskową, równomiernie pokrywając całą powierzchnię.

Izolacja podłogi na poddaszu

Warto pamiętać, iż izolacja natryskowa podłogi poddasza pochłania najwięcej kosztów, to jednak późniejsza wydajność jaką oferuje piana PUR przyczynia się do wielu korzyści. Ocieplając pianką ma się pewność, że pokryje się całą powierzchnię stropu. Jest także całkowicie bezpieczna dla mieszkańców, ponieważ nie przedostają się przez nią różnego rodzaju czynniki alergizujące, grzyby, pyły i pleśń. Taki rodzaj izolacji jest także najszybszą metodą ocieplana. Poddasze o powierzchni 100 m2 można zaizolować już w kilka godzin.

Piana PUR jest wytwarzana z gotowych składników i jej nanoszona za pomocą specjalnych agregatów. W przeciwieństwie do styropianu i wełny, użytkownik nie jest w stanie sam wykonać ocieplenia pianą poliuretanową przez to, że nie zna metody wytwarzania piany oraz nie posiada odpowiedniego sprzętu.

Jaki rodzaj pianki wybrać do ocieplenia podłogi na poddaszu?

Materiał, z którego wykonano poddasze determinuje rodzaj piany, jaka zostanie użyta do ocieplenia. Oto przykłady zastosowania pian PUR.

Gdy strop jest wykonany z betonu, a poddasze jest użytkowane, izolację należy wykonać za pomocą piany zamkniętokomórkowej. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością mechaniczną, dlatego można ją zastosować, gdy podłoga będzie obciążona betonem posadzkowym.

Stropy szkieletowe to charakterystyczna cecha budynków drewnianych oraz starych kamienic. Do izolacji najlepiej zastosować pianę otwartokomórkową. Ocieplenie pianką polega na wypełnianiu wolnych miejsc między elementami oraz ich późniejszym zabudowaniu. Piana otwartokomórkowa zapewnia dobre ocieplenie bez konieczności obciążania konstrukcji. Jej dodatkową cechą jest dobra izolacja akustyczna.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.