Blog

Popularne narzędzia malarskie

Popularne narzędzia malarskie

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Malowanie mieszkania to zawsze duże przedsięwzięcie. W zależności od tego, czy jest to mieszkanie  w stanie deweloperskim, które malowane będzie pierwszy raz, czy też już zamieszkane i wyposażone wnętrze, prace przygotowawcze przebiegać będą w różny sposób. Jednak sam proces malowania zawsze będzie wyglądał podobnie. A do malowania potrzebnych jest kilka podstawowych narzędzi, które sprawią, że remont przebiegnie sprawnie.

Podstawowym narzędziem do malowania jest pędzel malarski. Aby rozpocząć malowanie mieszkania, warto zaopatrzyć się w kilka wielkości i modeli takich pędzli, aby dotrzeć nimi do każdego zakamarka. W zależności od twardości włosia i kształtu pędzla, będzie on przydatny w wykańczaniu konkretnych miejsc. Pędzle sprawdzą się także przy malowaniu powierzchni o szorstkiej lub strukturalnej powierzchni. Dzięki giętkiemu włosiu wymalować można każdy detal. Wadą pędzla malarskiego jest to, że nigdy nie zostawi on idealnie gładkiej powierzchni, ale też warstwa nałożona przy jego użyciu jest grubsza. A to przyczynia się do większego zużycia farby. Oprócz tego pędzle wymagają większej precyzji i umiejętności, dlatego do malowania dużych i gładkich powierzchni lepiej wybrać wałki.

Wybór wałka do malowania ściany jest dosyć trudnym zadaniem. Ilość modeli dostępnych na rynku jest ogromna. Wałki również występują w różnych wielkościach i wykończone są różnymi materiałami. Jeśli zlecamy usługi malowania firmie wykończeniowej, nie musimy przejmować się doborem odpowiedniego modelu. Jeśli jednak chcemy pomalować ściany sami, musimy poświęcić na wybór chwilę czasu. Wałki są dostępne z trzema długościami włosia, w zależności od powierzchni ściany, którą chcemy pomalować. Wałki najbardziej gładkie, gąbkowe sprawdzą się przy największych ścianach. Im dłuższe włosie wałka, tym bardziej chropowatą powierzchnię uda się pomalować. Przy obu rodzajach narzędzi malarskich, warto pamiętać, że nowo kupione przedmioty, podczas pierwszego użycia, mogą zostawiać na ścianie włosie. Dobrze jest przygotować je do pierwszego malowania poprzez wymoczenie w wodzie lub malowanie próbne na ukrytej za meblami ścianie. To sprawi, że remont potoczy się bez przykrych niespodzianek.

Malowanie mieszkania warto zacząć od wymalowania pędzlem detali i odcięć, a następnie wykończenie największych powierzchni najszerszym wałkiem. Aby remont przebiegł jeszcze sprawniej, podczas malowania warto zaopatrzyć się dodatkowo w folię, kuwetę oraz mieszadło do farby, montowane do wiertarki. Jeśli nie czujemy się mocni w tego typu pracach remontowych, lepiej zlecić usługi malowania profesjonalnej ekipie.

 


 

Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi:

—–> Izolacje natryskowe pianką PUR Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.