Blog

Jak skutecznie i efektywnie usunąć tapetę ze ściany?

Jak skutecznie i efektywnie usunąć tapetę ze ściany?

– ADIS-Pianowanie Usługi Remontowo-Budowlane –

Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.


 

Czeka Cię remont mieszkania i tapetowanie ścian na nowo? Najpierw jednak należy się pozbyć starej tapety. Dobrze zrobi to z pewnością firma usługowo-remontowa, ale można także zrobić to samodzielnie. Podpowiadamy kilka ciekawych sposobów na pozbycie się niechcianej tapety w szybki i łatwy sposób.

Usuwanie tapety na sucho

Remont wiąże się z bałaganem, a jak wiadomo, usuwanie tapet niezależnie od sposobu może nam zanieczyścić mieszkanie. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed usuwaniem tapety zabezpieczyć meble i drobne elementy folią, albo wynieść je z pomieszczenia. Usuwania tapety na sucho jest dość ciężkie i wymaga sporo pracy, dlatego sposób ten polecany jest głównie dla małych pomieszczeń. Aby usunąć tapetę na sucho, zaczynamy do rogu ściany, tapetę podważamy szpachelką i po prostu zeskrobujemy ze ściany.

Usuwanie tapety na mokro wodą z octem

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na remont i usunięcie starej tapety jest użycie do tego wody z octem, zanim jednak zdecydujemy się na ten sposób, warto wyłączyć prąd w remontowanym pomieszczeniu, oraz zabezpieczyć gniazdka i kontakty. Będziemy mieli kontakt z wodą, dlatego trzeba uniknąć niepotrzebnych problemów lub niechcianego zwarcia. Aby pozbyć się starej tapety w osobnym naczyniu bądź misce mieszamy ocet z letnią wodą w proporcji pół na pół, a potem tak przygotowaną mieszankę wlewamy do spryskiwacza. Następnie opryskujemy wodą z octem tapetę (można także nanieść ją za pomocą gąbki), której chcemy się pozbyć i czekamy około 20 minut. Woda z octem znacznie przyśpieszy zrywanie tapety, co robimy za pomocą szpachelki.

Usuwanie tapety specjalistycznym preparatem

Specjalistyczny preparat do ściągania tapety możemy kupić w każdym sklepie budowanym. Rozdrabniamy go z wodą, tak jak napisane jest w instrukcji, a w kolejnym etapie nakładamy go na tapetę za pomocą gąbki, lub ponownie używając spryskiwacza. Preparat, który do tego zastosujemy, powinien wniknąć w tapetę i z powodzeniem usunąć klej. W każdym przypadku, resztki tapety ponownie zeskrobujemy szpachelką, a ubytki wypełniamy za pomocą masy szpachlowej. Teraz nasza ściana gotowa jest na tapetowanie, śmiało możemy więc kłaść nową, wymarzoną tapetę.

Podsumowując, usuwanie starej tapety to usługa, którą z powodzeniem wykona firma usługowo-remontowa, jednak możemy to także zrobić sami z pomocą wody i octu, lub za pomocą odpowiedniego preparatu. Remont mieszkania wymaga wielu różnego rodzaju usług, dlatego przy bardziej specjalistycznych zadaniach warto skorzystać z pomocy fachowców, bądź profesjonalistów.


Szukasz sposobu na ocieplenie poddasza? Sprawdź ofertę marki ADIS Pianowanie.  ——> Oferujemy między innymi —–> Izolacje natryskowe pianką PUR. Na terenie miast: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

 

Ponadto zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta oferując: Ocieplenia dachu poprzez natryskową izolację pianką pur —->montaż płyt g-k —-> szpachlowanie —-> malowanie. Nasz teren to: Poznań, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Ostrów Wielkopolski.

Zadzwoń i zapytaj o wycenę!

ADIS

Witamy serdecznie na naszym blogu.

Dowiesz się tutaj wszystkiego na temat izolacji pianką pur oraz prac remontowo-budowlanych.

Kategorie

Archiwa

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, jeśli: Chciałbyś poznać czas i wycenę inwestycji|Szukasz solidnego wykonawcy pianowania|Potrzebujesz kompleksowego wykonawcy i usług dodatkowych|Potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące pianki PUR

 

Korzystając z naszych usług w zakresie izolacji termicznej pianką PUR  zyskasz:

Szybka aplikacja

Zazwyczaj jest to jeden dzień roboczy. Piana nie produkuje odpadków, więc sprzątanie jest mniej uciążliwe.

Opłacalność

Ceny naszych usług są bardzo konkurencyjne rynkowo przy wykorzystaniu PIANY wysokiej jakości z atestami i certyfikatami.

Kompleksowość

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług remontowych, przygotowanie miejsca aplikacji oraz kolejne prace następujące po aplikacji.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w izolacji pianką PUR.

ADRES FIRMY

ADIS’ Adrian Szymanowski
Chopina 74a,
62-050 Mosina

KONTAKT

E-mail:adis.remonty@onet.plTooltip Text

Tel.kom.: +48 502 923 244

 

Firma ADIS "usługi remontowo-budowlane" najbardziej aktywnie działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Usługę izolacji natryskowej pianką PUR wykonujemy na terenie całej Polski.

 

Copyright © ADIS 2018

Izolacje natryskowe. Ocieplanie dachu i poddasza. Pianka PUR. Pianowanie.
Poznań. Gorzów Wielkopolski. Zielona Góra. Ostrów Wielkopolski.